Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım bu soruyu sıkça duyuyoruz o yüzden de bununla ilgili bir profesyonel yardıma ihtiyacınız olduğundan neler yapabileceğinizi adım adım ve kısaca anlatacagiz bu yazının sonrasında artık başkasının eline geçen Instagram hesabinizi çok kolay bir şekilde geri alabileceksiniz

Her şeyden önce Instagram hesabınızın başka birinin eline geçtiğini düşünüyorsanız sakinliğinizi korumanız ve mutlaka hızlı hareket etmeniz gerekiyor özellikle mail adresiniz gibi önemli bilgileri değiştirirlerse hesabınızın tekrar almanız daha da zorlaşır şimdi arkanıza yaslanın ve adım adım ne yapmanız gerektiğine bakalım.

 

 

1. Adım: Instagram Hesabınızın Mail Adresine Hesabımı Güvene Al

Instagram hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresinize ulaşabiliyor musunuz cevabınız evetse mail adresinize giriş yapın ve Instagram tarafından mailinize böyle bir bildiri gönderilmiş mi bakın bu bildirimin anlamı birinin Instagram hesabınıza ele geçirdiği ve e-posta adresinizi değiştirmeye çalıştılar bu bildirimi görüyorsanız hemen hemen harekete geçin mail’e giriş giriş yapın ve bu işlemi ben yapmadım tıklayın bunu yaptığınızda son yapılan mail değişikliği işlemi geri alınacak ve tekrar Instagram hesabinizi sizin mailinize bağlanacak

security@mail.instagram.com’dan e-posta adresinizin değiştiğini bildiren bir e-posta aldıysanız mesajda hesabımı güvene al‘ı işaretleyerek değişikliği geri alabilirsiniz. Başka bilgiler de değiştirildiyse (ör. şifreniz) ve e-posta adresinizi eskisiyle değiştiremiyorsanız Instagram’dan bir giriş bağlantısı veya güvenlik kodu talep edin.

Eğer cevabınız hayırsa yani Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresinize giriş yapamıyorsanız işimiz birazcık daha zor olur ama merak etmeyin sakince diğer adımlara geçiş yapın

2. Adım: Instagram Ekibine Durumu Bildirin

Aşağıdaki butona basarak ya da bu bağlantıdan Instagram hacker ekibiyle iletişime geçin. özel olarak hesabı başkasının eline geçen kullanıcıların hesaplarını geri vermek için kurulmuş bir formdur o yüzden ilk iş bu forma giriş yaparak aşağıdaki adımları tamamlayın. 

Instagram’dan bir giriş bağlantısı talep edin
Hesabın size ait olduğunu doğrulamamıza yardımcı olmak için e-posta adresinize veya telefon numaranıza bir giriş bağlantısı göndermemizi isteyebilirsiniz.
 
Giriş bağlantısı istemek için:
  • Giriş ekranında Giriş yapmakla ilgili yardım al‘a dokunun.
  • Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve Giriş bağlantısı gönder‘e tıklayın. Not: Hesabınızla ilişkili kullanıcı adına, e-posta adresine veya telefon numarasına erişiminiz yoksa bu sayfaya gidip ekrandaki talimatları izleyin.
  • Gerçek bir insan olduğunuzu onaylamak için sınama metnini tamamlayın ve İleri‘ye tıklayın.
  • Aldığınız e-posta veya kısa mesajdaki (SMS) giriş bağlantısına tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

 

Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım
Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım
Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım
Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım

3. Adım: Instagram Hesabım Çalındı Geri Almak İstiyorum Maili Gönderin

Instagram ekibine direkt olarak ulaşabileceğiniz bir mail adresi olduğunu biliyor muydunuz? Instagram ekibi bazen formlara geç dönüş yapabilirler bu yüzden hızlı dönüş için Instagram yetkili ekibine mail atın.

1- Gmail hesabınıza giriş yapın

2- Yeni Mail Oluştur’a Tıklayın

3- Aşağıdaki bilgiler ile mail gönderin.

 

Alıcı Adresi: support@instagram.com

Konu: @kullaniciadi Kullanıcı Adlı Hesabım Başkasının Eline Geçti

Merhaba değerli Instagram ekibi. Ne yazık ki bu sabah Instagram hesabıma giremediğimi fark ettim. Sonrasında anladığım kadarıyla başka biri Instagram hesabımı ele geçirmeye çalışmış ve başarılı olmuş. Şu anda hesabıma hiçbir şekilde erişimim yok. Sizden ivedilikle yardımcı olmanızı ve korumakla yükümlü olduğunuz hesabımı tekrar benim kullanımıma açmak adına yardımlarınızı esirgememenizi rica ederim.

Instagram Kullanıcı adım:

İnstagram’a kayıtlı mail adresim:

Hesabın başkasının eline geçme tarihi:

instagram hesabım çalındı
instagram hesabım çalındı